Bir başkadır Datça tatili, bir başkadır Palamutbükü tatili. İnsan yaşantısı boyunca nereye giderse gitsin ama bir gün mutlaka Palamutbükü'nü görmeli ve burada tatil yapmanın mutluluğunu yaşamalıdır.

Datça Yarımadası üzerinde yeralan görmeye ve yaşamaya doyamayacağınız, kalmaktan usanmayacağınız güzelliklerle bütünleşmiş, konaklama çeşitliliğine ve turizm potansiyeline sahip eşsiz bir koy.

Üç kardeşe benzeyen Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü koylarının sonuncusu olarak insanın ömrüne ömür katacak görsel ihtişama sahip olan koy, kumsalı, denizi ve güneşi ile gelenlere kucak açar.

Akvaryumu andıran denizi, nezih plajlarla zenginleştirilmiş tertemiz kumsalı turistlerin uzun aylar boyunca buraya akın etmesini sağlar. Antik kent Knidos’un çok yakınında ve Datça’ya yaklaşık 25 km mesafedeki Palamutbükü, el değmemiş doğanın harikalarından biridir.

“Doğal güzelliklerini alabildiğine sergileyen Palamutbükü, 12 ay boyunca konaklama imkanı vermesiyle davetkâr ev sahibi rolünü en iyi şekilde yerine getirir.”

Turizmin ve tatilin bu cömert koyu, büyük şehir karmaşasından, metropol hayatının sert yüzünden, gece hayatının eğlence ve şamatasından uzaklaşmak isteyenlere begonviller ve şirin ahşap evlerin dingin ortamında yaşamayı sevdirir. Buradan döndüğünüzde çok özleyeceğiniz Palamutbükü, normalde kendi hayatınızda olanları değil, olmayanları sunarak farklılık yaratan özgün ve her yanıyla düzgün bir tatil noktasıdır.

Palamutbükü'ne nasıl ulaşabilirim ?

Marmaris’ten Datça’ya giderken Knidos-Mesudiye-Palamutbükü yol ayrımı bulunur. Hiçbir yere sapmadan direk olarak yaklaşık 25 km ilerledikten sonra Palamutbükü’ne ulaşılır.